BİZ KİMİZ

 

Çilek Kitaplar
Çilek Kitaplar

 

“Eğitim sevgiyle başlar”

 

2-3 Yaş kreş,

3-4 Yaş Anaokulu,

5-6 Yaş Anasınıfı,

Okulumuzda okul öncesi eğitim faaliyetleri, anadili etkinliği, Türkçe’yi güzel konuşma, temizlik kuralları, sağlıklı yaşam yanı sıra resim, müzik, İngilizce, bale, satranç, dans ve drama etkinlikleri de yapılmaktadır.

 

İlkemiz çağdaş eğitim seygiyle başlar, amacımız sadece eğitim ve anne babalara yardımcı olmak değil, aynı zamanda çocuklarımızın bendensel ve ruhsal gelişimlerini de sağlamak,


Açık ve kapalı oyun alanlarının hedef ve davranışlar için çok önemli olduğu uzmanlar tarafından açıklanmaktadır, çocuklarımıza önce güven duygusunu aşılıyor, daha sonra yeteneklerinin ön plana çıkmasını sağlıyoruz.

Yeni eğitim programımızda ebeveyn destekli haftalık gözlem raporu, anadili etkinlikleri, güzel sanatlar, Türkçeyi güzel konuşma, inglizce, drama, folklor, bale, ayda bir okul salonunda eğitici tiyatro gibi kişilik ve sosyal gelişimi olumlu yönde etkileyen uygulamalar uzman kadromuz eşliğinde yapılmaktadır.
 

1991 yılında çocukların kendilerine dayatıldığı için değil, isteklerini çaba göstererek, akıl kullanarak, özgün çalışmalar yapmalarının yararlarını vurgulayarak Özel Seçil'de eğtime başladık.
 

Okulumuzda iki yaş bakım ve eğitimi, üç-dört yaş anaokulu, beş yaş anasınıfı ilkokulahazırlık okul öncesi eğitim programı uygulanmaktadır. Deneyimli üniversiteli öğretmenler eşliğinde yaparak ve yaşayarak öğretiyoruz.

Sosyal ve duygusal gelişimin en üst düzeye,yeteneklerinin ön planaçıkmasını sağlıyoruz. Okul öncesi eğitim ve bakımdaki deneyimimizi kuruluşumuzdan bu yana, bize güvenen ve destekleyen sizlerle ve topluma kazandırdığımız başarılı insanlara paylaşmak bizlere mutluluk ve gurur veriyor.

BİNAMIZ

Binamız kreş olarak tasarlanmış ve inşaa edilmiştir. Bol güneş alan büyük pencereli sınıflara sahiptir. Okulumuz kışın doğalgazlı kalörifer sistemi ile ısınmakta, yazın ise tüm sınıflarımızda buluan klimalar ile soğutulmaktadır. Okulumuz 450 m2 kapalı alan, okul içinde bağımsız bale drama ve oyun salonu,  60 m2 bağımsız yemekhane ve bağımsız uyku odasından oluşmaktadır. Tüm sınıflarımız ve binamız güvenlik kameraları ile sürekli izlenmektedir. Bütün sınıflarımızda TV ve VCD bulunmaktadır.  

VİZYONUMUZ

Özel Seçil Kreş’in vizyonu özgüveni yüksek, hayatta karşısına çıkabilecek herşeyi tanımakta güçlük çekmeyen ve  korkmadan, çekinmeden kedini fikirlerini ifade edebilen bireyler yetiştirmek; topluma "çocuksu" değerleri, insani değerleri sunmak ve yaygınlaştırmak, ülkemizde okul öncesi eğitim alanında güvenilir, saygın ve bilimsel temelli yüksek kalite standardını yaygınlaştırmaktır.

Okul Öncesi Eğitimini gerçekleştirmek için, ekip ruhuyla çalışan kaliteli bir eğitim hedefleyen bir eğitim kurumuyuz.Eğitim sistemimiz M.E. Bakanlığının Özel Kolejlerin ve  Kalite Sisteminin eğitim programı harmanlayarak sunulmaktadır.Hedefimiz sürekli kendini geliştirerek Lider bir kurum olmak.

MİSYONUMUZ

24-66 aylık çocukların Fiziksel - Duygusal - Zihinsel gelişimlerine katkıda bulunarak en üs seviyeye çıkarmalı, Toplumda BENDE VARIM diyebilen Öz güvenli birer birey yetiştirmek.